• 22382517 _ 22382529
  • 09123179780
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

عمل لیپوماتیک

عمل لیپو ماتیک


عمل لیپو ماتیک یک عمل جراحی زیبایی است که بسیار مشهور شده است. لیپو ماتیک از دو واژه که   (Lipo)در لغت به معنی چربی و motic) ) هوایی که از راه یک میله وارد بافت میشود بر گرفته است. با ترکیب این دو نام "لیپوماتیک" حاصل شده که نامی آشنا در عرصه جراحی زیبایی است. در روش لیپوماتیک امکان از بین بردن چربی ها به ویژه در نواحی شکم و پهلو در کوتاه ترین زمان میسر است ؛ با بیرون کشیده شدن مقدار زیادی از چربی این مسئله مطرح میشود که آیا سلامتی در خطر میافتد یا خیر و مسئله دیگرخطر آمبولی(ورود چربی به رگ های خونی) در این عمل است.
در برخی مواقع با رژیم های سخت و  ورزش نمیتوان بعضی از چربی ها را از بین برد، لیپوماتیک نوعی جراحی است و از روش‌های  لاغری موضعی بوده و بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، اگر چه لیپوماتیک ، روشی علمی و مورد قبول میباشد، اما خالی از خطر هم نیست بخصوص اگر توسط افراد غیر متخصص انجام شود  خطر پارگی عروق و آمبولی وجود دارد، پس حتما در انتخاب پزشک و داشتن تخصص وتجربه او مطمئن شوید.
در روش لیپوماتیک میله‌ای به نام کانولا که ارتعاش دارد، وارد بدن شده و همزمان هوا تزریق میکند و باعث جدا شدن قطره‌های چربی از جای خود میشود این چربی ها با ساکشن خارج میگردند.
لیپو ماتیک نسبت به روشهای دیگر(روشهای که در آنها فقط از ساکشن استفاده میشود) کم ریسک تر و علمی تر است  در لیپو ماتیک خونریزی کمتری بوجود می آید و به میزان زیادی خطر آمبولی در این روش کاهش دارد.
 لیپوماتیک تنها در یک جلسه هم قابل انجام است و میتوان نتیجه مد نظر را گرفت، هر دفعه  بیش از 12 لیتر  نمیشود خارج نمود و در صورت لزوم میتوان آنرا تکرار نمود.
پس از انجام لیپو ماتیک امکان شل شدن پوست درنقاطی که چربی برداشت شده وجود دارد هر چند که  افتادگی پوست در همه بیماران روی نمی دهد و بیمارانی که دارای پوست سفت و حجم چربی پایین هستند مشکل شل و آویزان شدن پوست پیدا نمی‌کنند ولی در اکثر موارد اگر چربی  باحجم بالا تخلیه شود ، پوست شل و آویزان میشود و نیاز به جراحی پلاستیک در این موارد ضروری است.
لیپو ماتیک در افرادی که به دلیل وزن زیاد از بیماری آرتروز زانو رنج می‌برند، بسیار کار ساز است بیماران آرتروز به دلیل داشتن وزن بالا با مشکلات زیادی روبرو هستند با عمل لیپوماتیک این بیماران و افرادی که با ورزش و رژیم های سخت غذایی هم نتوانسته اند وزن کم کنند و یا توانایی ورزش کردن ندارند از چربی های اضافی خلاص شده و روند زندگی بهتری را شاهد خواهند بود.
 لیپو ماتیک بیشتر در قسمت‌هایی مانند شکم، پهلو، بیشتر استفاده میشود ولی میتواند در غبغب، باسن، بازو و ران هم انجام گیرد لیپو ماتیک نسبت به سایر جراحی‌ها از ظرافت بیشتری بر خوردار است ،چون  برش‌های بسیار ریز برای ورود میله و خروج چربی‌ها ایجاد میشود که پس از گذشت چند ماه تقریباً قابل رؤیت هم نخواهند بود، لیپو ماتیک دارای دوره نقاهت کوتاه بوده و پس از حدود 5 تا 6 روز بیمار بهبود می یابد. پس از انجام عمل پوشیدن گن مخصوص بسیار حائز اهمیت بوده ودر گرفتن نتیجه تاثیر فروانی دارد.


© 96 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد BODY ZONE محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط :OFOGHIT