• 22382517 _ 22382529
  • 09123179780
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ساکشن غبغب

بسیاری از افراد غبغب را یکی از نشانه های افزایش وزن می دانند و در واقعیت نیز می بینیم که یکی از محلهای تجمع چربی بدن در افرادی که اضافه وزن بالایی دارند، زیر چانه است. لذا دیدن غبغب در افراد چاق امری بسیار شایع است. از سوی دیگر، با افزایش سن، بافتهای زیر چانه همانند دیگر بافتهای نرم صورت، شل شده و آویزان می شود. لذا در افراد مسن، به وفور غبغب دیده می شود و هرچه سن بالاتر می رود، شدت و بزرگی غبغب افزایش می یابد.

غبغب در افراد مسن می تواند فقط به دلیل شلی پوست گردن باشد. این حالت بویژه در افراد مسنی که لاغر هستند و به صورت ژنتیکی پوست شلی دارند شیوع فراوان دارد. در چنین مواردی با دست زدن به غبغب، متوجه می شویم که دو لایه پوست به همراه بخشی از بافتهای زیر پوستی، غبغب را تشکیل می دهند. در افراد مسنی که اضافه وزن دارند، با دست زدن به غبغب، متوجه می شویم که توده چربی موجود در زیر چانه، بخش عمده ای از حجم غبغب را تشکیل داده است. عامل دیگری که در افراد مسن به صورت غبغب می تواند دیده شود، شلی عضله سطحی گردن است. معمولا این شلی به صورت باندهای برجسته عمودی در گردن دیده می شود.

Image

با افزایش سن ضایعات متفاوت پوستی را شاهد هستیم. مانند چروک و افتادگی پوست که به دلیل کاهش فیبر ها و رشته های جوانساز کلاژن و الاستین در پوست ظاهر می گردند. ساکشن غبغب بعنوان راه حل مناسبی به منظور رفع افتادگی پوست و تجمع چربی مورد استفاده قرار می گیرد. این تکنیک با اعمال بی حسی موضعی و توسط لوله های کانولا امکان پذیر است.

لازم به ذکر است ؛ حتی از این تکنیک در افراد جوان تر و زیر 40 سال که پوست گردن شل و غبغب افتاده هستند ، هم استفاده می شود.

ساکشن غبغب تکنیکی بسیار مهم می باشد و نیازمند دانش و مهارت بالای جراح است. براساس نوع پیچیدگی این تکنیک زیبایی و ایجاد برش های مناسب در مناطق مناسب از پوست به منظور تخلیه ی چربی، توصیه می شود تا بهترین جراح را برای انجام این روش انتخاب کنید تا متحمل عارضه ی نامطلوب نشوید.

با پیشرفت های جدید در دانش پزشکی و تجهیزات کاربردی ، ریکاوری بعد از ساکشن غبغب در مدت زمان کوتاهی صورت می گیرد و خونریزی و آسیب دیدگی بافتی در این تکنیک کم می باشد و فرد سریع تر می تواند به انجام فعالیت های روزمره ی خود بپردازد.


© 96 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد BODY ZONE محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط :OFOGHIT