• 22382517 _ 22382529
  • 09123179780
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

هایفو

هایفو

هایفو یا هایفو تراپی تکنولوژی است که با استفاده از تمرکز بر سلول های پیر پوست و از بین بردن آنها بدن را وا میدارد تا پوست جوان و شاداب را جایگزین آن بکند .
این روش روشی است موثر - بدون درد - بدون احتیاج به جراحی و عوارض آن - بدون احتیاج به دوران  نقاهت و استراحت
مطمئن ترین روش جوان سازی هایفو می باشد که البته روشی است حساس و حتما باید با دقت کامل انجام بگیرد
روش هایفو یا هایفوتراپی
معولا تمام مراجعه کنندگان برای جوانسازی پوست با توجه به سن و استرسی که داشته اند از چند مورد در خصوص پوست صورت ،  گردن و دست خود شکایت می کنند :
1- شلی و افتادگی پوست
2- شلی و افتادگی عضلات صورت
3- چین و چروک پوست صورت ، گردن و دست
4- لکهای کمرنگ پوستی ناشی از سن و یا آفتاب
که این مشکلات با هایفو قابل رفع میباشد .
روش های جوان سازی پوست :
تا سال 2012 برای جوان سازی و شفافیت پوست از دستگاه های ترکیبی همانند لیزر یا IPL جوان سازی به همراه میکرودرم و دستگاه RF استفاده می گردید. در این روش فقط سلول های سطحی پوست ( اپیدرم ) جوان سازی و شفاف سازی می گردید که حداکثر زمان اثر آن سه تا شش ماه بود در آن زمان از این روش برای جوان سازی تمام سنین استفاده می گردید که مدت زمان اثر کوتاه آن از مهمترین اشکالات آن بود .
از سال 2012 تا کنون با توجه به پیشرفت های علمی و تکنولوژی های نوین سیستم های درمانی مثل آر اف فرکشنال و هایفو مورد استفاده قرار میگیرد . با توجه به اینکه در حال حاضر نسل جدید آر اف فرکشنال که به صورت هوشمند عمل میکند در ترکیب با استفاده از هایفو تراپی اثرات فوق العاده خوبی را در رفع مشکلات بیماران داشته است .
مكانيزم درمان :
در توضيح اثر گرمايي مي توان موارد زير را ذكر كرد :
انرژي كه يك موج اولترا سوند با خود حمل مي كند ،باعبور از بافت تضعيف مي شود ،اين تضعيف در اثر جذب آكوستيكي (صوتي) وپديده پخش (‏Scattering‏) است.جذب آكوستيكي باعث افزايش دما در بافت  مي شود .گرچه در عمل جذب80-60درصد كل تضعيف را تشكيل ميدهد. و بقيه مربوط به پديده ي پخش است .
كاويتاسيون كه يكي از اثرات غير گرمايي اولترا سوند است تا حدودي پيچيده و غير قابل پيش بيني است اما نتيجه ي آن  مانند اثر گرمايي  نكروز سلولي است.اولتراسوند موجب لرزش بافت شده و در ساختار سلول تراكم وانبساط ايجاد مي كند .در طول مدت انبساط در مايعات سلولي ، گاز مي تواند به صورت حباب هايي از محلول خارج شود.اين حباب ها پس از تشكيل يا به سرعت از بين مي روند ،يا بزرگ تر شده و باعث ايجاد فشارهاي مكانيكي و توليد دماي 2000تا 5000 درجه كلوين در محيط هاي ميكروسكوپي مي شوند.كاويتاسيون به عواملي مانند طول پالس ،فركانس وشدت وابسته است.
در دماي بالاتر از 56درجه سانتيگراد(تنها به مدت 1ثانيه)در سلول ها سميت گرمايي اتفاق افتاده وباعث ايجاد نكروز انعقادي ومرگ سلولي بازگشت ناپذير در بافت مورد نظر ميشود.با كاهش زمان تابش ،جريان خون توانايي كاهش دماي حجم كانوني گرم شده را ندارد .در شيوه هايپرترمي با ‏HIFU‏  ،در طول درمان،دما در حجم كانوني در تابشهاي كمتر از 3ثانيه به60تا80درجه سانتيگراد مي رسدكه باعث مرگ سلولي موثر وچشمگيري در آن ناحيه مي شود.حجم بخش كانوني به صورت بيضوي با قطر ‏mm‏ 2-1و طول ‏cm‏2-1در راستاي محور تابش است.
جوان سازی و رفع پیری پوست با هایفو تراپی
جوان بودن ونداشتن چین وچروک ازپایه های زیبایی محسوب می شود .استحکام پوست وقوام آن به داربست زیرین آن که شامل الیاف کلاژن و الاستین است ونیز صفحات غشائی زیر پوست می باشد بستگی دارد . این الیاف دراثر عوامل محیطی مانند نور آفتاب ، استرس ها ، آلودگی هوا ، دخانیات ، تغذیه ناسالم و... دچادر خوردشدگی وپارگی می شوند و بدین ترتیب نمود بیرونی آن افتادگی پوست وشلی وچروک آن می باشد.
روش های درمانی متعددی تاکنون جهت رفع چین وچروک وشل شدگی پوست مورد استفاده پزشکان قرارگرفته است که از موثرترین آنها شاید جراحی لیفتینگ صورت را بتوان نام برد .این روش یک جراحی نسبتا دشوار وبزرگ محسوب می شود ومعمولا بدلیل دشواری آن عوارض ودوره نقاهت طولانی و جای بخیه وسیعی که می گذارد کمتر مورد توجه قرار گرفته است ودر حال حاضر فقط برای افتادگی های شدید مورد استفاده قرار می گیرد .
نتایج هایفو با درمان های تکمیلی با آر اف فرکشنال قابل مقایسه با لیفت جراحی بوده و چه بسا به نظر بسیاری از بیمارانبهتر از جراحی پاسخ به درمان دیده میشود .
کاندیدهای مناسب برای تکنولوژی هایفو
افرادی   تمایل دارند همیشه جوان بمانند می توانند از این روش از سن 30 سالگی که شروع شل شدن پوست است بهرمند شوند . اصولا شلی وافتادگی خفیف تا متوسط نتیجه بهتری نسبت به افتادگی های بیشتر می دهد . در افرادی که افتادگی زیاد دارند وتمایل به انجام عمل جراحی لیفت ندارند می توان از روشهای ترکیبی مثل تزریق چربی به همراه آرف فرکشنال وHIFUاستفاده کرد تا نتایج به مراتب بهتری بدست آید. همچنین افرادی که می خواهند وزن کم کنند ونگران شل شدن صورت وگردن هستند می توانند از این روش استفاده کنند .افرادی   تمایل دارند همیشه جوان بمانند می توانند از این روش از سن 30 سالگی که شروع شل شدن پوست است بهرمند شوند . اصولا شلی وافتادگی خفیف تا متوسط نتیجه بهتری نسبت به افتادگی های بیشتر می دهد . در افرادی که افتادگی زیاد دارند وتمایل به انجام عمل جراحی لیفت ندارند می توان از روشهای ترکیبی مثل تزریق چربی به همراه آرف فرکشنال وHIFUاستفاده کرد تا نتایج به مراتب بهتری بدست آید. همچنین افرادی که می خواهند وزن کم کنند ونگران شل شدن صورت وگردن هستند می توانند از این روش استفاده کنند .

© 96 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد BODY ZONE محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط :OFOGHIT