• 22382517 _ 22382529
  • 09123179780
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

لیپوماتیک

ليپوماتيك همان دستگاه ليپوساكشن است كه در آن از قدرت کمکی استفاده شده است که به این نوع لیپوساکشن power assistead liposuction اطلاق می شود.
لیپوماتیک در حقیقت یک نوع دستگاه پیشرفته است که برای تخلیه چربی های موضعی بدن استفاده می شود .
و به قدری تکنولوژی آن دقیق است که کاملا آن را از لیپوساکشن متمایز می کند و همچنین برتری آن نسبت به لیزر لیپولیز کاملا مشهود است.
در لیپوماتیک lipomatic توسط امواج اینفراسونیک و ارتعاش nutation vibration  یا نوسان حول محوری سلول های چربی را از محل اتصال آن ها جدا می کنند بدون اینکه تخریب در سلول های چربی ایجاد کنند ،با استفاده از ساکشن سلول های بافت چربی را سالم از ناحیه زیر پوست خارج می کنند به همین خاطر از چربی های خارج شده در این روش به راحتی می توان برای حجیم سازی گونه ، صورت و ساير اعضا مثل سينه و باسن و به عنوان فيلر مي توان استفاده كرد و به مراتب اين چربي دوام بيشتري دارد و حتي تورم كمتري نسبت به چربي كشيده شده توسط ليپوساكشن ايجاد مي كند.

مزاياي ليپوماتيك 
١- در اين روش امكان يكنواخت ساختن زير پوست بسيار بالاست برعكس ليپوساكشن يا ليزر ليپوليز كه به صورت گلوله در زير پوست لمس مي شود.
٢- در اين روش دوره بستن گن نسبت به ليپوساكشن يا ليزر ليپوليز كمتر است و حدود يك تا دو ماه مي باشد جهت سفت شدن پوست.
٣- خستگي و كوفتگي در اين روش نسبت به ساير روش هاي ساكشن چربي كمتر است .
٤- ريسك عفونت در اين روش بسيار پايين است.
٥- نياز به بستري شدن در كلينيك يا بيمارستان را ندارد و نمان روز ترخيص مي شود.
٦- ريسك آمبولي چربي در اين روش نسبت به ساير روش ها بسيار پايين مي باشد.
٧- با بي حسي موضعي قابل انجام است و نياز به بيهوشي ندارد.
٨- درد و تورم كمتري دارد.
٩- ميزان ترشحات در اين روش نسبت ساير روش ها بسيار كمتر است و نهايتا تا ٣٦ ساعت درناژ مايع زياد است.
١٠- به دليل صدمه كمتر به ترابکولامای پوستي در اين روش جمع شدن پوست به مراتب بيشتر صورت مي گيرد.
١١- گرچه جمع شدن پوست در اين روش بيشتر صورت ميگيرد ولي در مواردي كه شلي و افتادگي پوست زياد باشد حتما نياز به ابدومينوپلاستي مي باشد.
١٢- عمل جراحي ابدومينوپلاستي در كساني كه ليپوماتيك كرده اند و چربي هاي آن ها تخلیه شده برش جراحی کوچکتری دارد ،در بسیاری موارد ابدومینوپلاستی به تنهایی نیاز به دراوردن و تغییر محل ناف دارد ولی پس از عمل لیپوماتیک ناف در جای خود حفظ می شود و افتادگی پوست با برش کوچکی برطرف می گردد.

مراحل انجام لیپوماتیک :
با مراجعه حضوری متقاضی توسط جراح ویزیت می سود و در مورد لزوم انجام لیپوماتیک آن صحبت می شود و نتیجه کار نیز به اطلاع متقاضی رسانده می شود.درمورد اینکه مورد مناسبی برای لیپوماتیک هست یا خیر حتما باید مشاوره حضوری صورت گیرد.
در برخی موارد در صورت شلی زیاد پوست و احتمال شل ماندن پس از عمل خصوصا در خانم هایی که زایمان داشته اند و یا افرادی که نیاز است حجم زیاد چربی تخلیه شود به اطلاع رسانده می شود تا در صورت توافق و نیاز،پوست اضافی نیز برداشته شود.
سابقه بیماری فرد پرسیده می شود ،در افراد بالای ۴۰ سال باید مشاوره قلب حتما انجام شود ،در صورت داشتن هرگونه بیماری مانند تیروئید کم کار یا پرکار و .... حتما تاییدیه عمل از پزشک متخصص آورده شود.
سپس تست های انعقادی و آزمایشات خون کامل درخواست می شود و در صورت آماده شدن جواب آزمایشات و نرمال بودن آن ها جهت انجام عمل جراحی با تماس تلفنی یا مراجعه حضوری نوبت عمل تعیین می شود .
مراقبت های بعد از عمل :
-چند ساعت اول پس از عمل در صورت مناسب بودن شرایط عمومی مانند علائم حیاتی و فشار خون و وضعیت گوارشی مناسب که با توجه به کاهش حرکت های روده ای به دلیل داروهای حین عمل ابتدا آب و در صورت نداشتن تهوع آبمیوه داده می شود.
-گن مناسب شما با توجه به سایز و ناحیه عمل در اتاق عمل پوشانده می شود و محل های ورود لوله ساکشن پانسمان می شود.
-در صورت خیس شدن پانسمان حتما تعویض شود ،ممکن است روزانه ۲-۳ بار پانسمان محل عمل به دلیل وجود ترشحات خونابه ای تعویض گردد.
-تا حدود ۳-۴ روز بعد از عمل ترشحات خونابه ای که به مرور کمتر می سود وجود دارد.
-بلافاصله پس از عمل حتما نیاز است که شخص فعالیت کند و راه برود.
-از داروهای مسکن خوراکی می توان استفاده کرد.
-به مدت ۵ روز انتی بیوتیک توسط پزشک نسخه می شود.
-یک هفته بعد از عمل جهت ویزیت مراجعه شود.
-به دلیل خارج شدن حجم مایع میان بافتی حتما از مایعات زیاد استفاده شود.
-نیاز به گذاشتن کمپرس سرد یا گرم در ناحیه جراحی شده نمی باشد.
-در صورت نیاز می توان گن را خارج و شستشو داده و مجددا پوشانده شود.
-در دو هفته اول حتما باید مرتب گن پوشانده شود.
-احتمال افت فشار در هنگام دراوردن گن خصوصا در قسمت پاها وجود دارد و توصیه می شود به مدت ۱۰ دقیقه دراز بکشد.
-در روش لیپوماتیک تعداد سلول های چربی کم می شود بنابراین بین ۲-۴ سایز کم می شود.
-از فردای عمل می توان استحمام کرد ولی استخر تا ۲ هفته و سونا یا وان آب گرم تا یک ماه بعد توصیه نمی شود.
-کبودی های ناحیه تا ۲ هفتت طول می کشد پس از ۷ روز رنگ کبودی به ارغوانی تبدیل می شود و بعد از دو هفته کاملا محو می شود.
-برگشتن حس پوست ناحیه جراحی شده ۳ تا ۶ ماه ممکن است طول بکشد ،ماساژ ملایم به برگشتن حس پوست کمک می کند و ممکن است حس سوزن سوزن شدن بعد از عمل لیپوماتیک در ناحیه ایجاد شود.
با پرهیز از غذاهای نمکی و چربی می توان به نتیجه ایده آل لیپوماتیک کمک کرد.
از دو هفته قبل از عمل از داروهایی مانند اسپرین و وارفارين استفاده نشود.

عوارض لیپوماتیک :
-با توجه به اینکه لاغری موضعی از سوی بسیاری محافل و سازمان ها تایید شده است و بسیاری سعی می کنند از این روش به تناسب ایده آل خود دست یابند ولی این روش ها هنوز مخالفان خود را دارند .به طوری که با تمرکز روی عوارض احتمالی آن را روشی خطرناک می دانند که می تواند سیستم ایمنی را تحت تاثیر منفی قرار دهد.
- درد و خونریزی ؛ با توجه به برشی که برای برداشتن چربی ایجاد می شود کمترین میزان خونریزی را خواهد داشت، و از دو هفته قبل عمل داروهای آنتی کواگولانت مانند آسپرین یا وارفارين یا پلاویکس باید قطع شود.
- خطر آمبولی ؛ که امروزه به مراتب درصد این عارضه به دلیل پیشرفت دستگاه ها کمتر از قبل شده است،در این حالت بعد از اینکه چربی ها به حالت مایع تبدیل می شد وارد رگ های خونی شده و باعث انسداد می شود و فرد ممکن است به نقص عضو دچار شود و یا رگ های قلب مسدود شوند .
با توجه به اینکه از طریق لیپوماتیک چربی ها به سرعت از بدن خارج می شوند احتمال بروز عارضه کمتر است و این کار به تخصص و مهارت پزشک و سرعت عمل وی بستگی دارد.و حجم بالای چربی که در مرحله قبل جراحی تخلیه می شود نیز می تواند روی این عارضه تاثیر داشته باشد.
 
Image

© 96 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد BODY ZONE محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط :OFOGHIT