• 22382517 _ 22382529
  • 09123179780
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

جراحی زیبایی پلک (بلفارو پلاستی)

جراحی زيبايی پلک      
Eyelid surgery                            
جراحی زيبايی پلک در تمام سنين افراد بالغ انجام می شود . بعضی ها جراحی پلک را برای اصلاح مشکلات افزايش سن انجام ميدهند در حاليکه در بعضی ديگر مسائل وراثتی باعث انجام جراحی در سنين 20 تا 30 سال می شود .
 چه کسی کانديدای مناسب برای جراحی پلک است ؟
يک يا تعدادی از موارد زير کانديدای مناسب برای جراحی پلک است :
پوست اضافی که چين طبيعی پلک فوقانی را پوشانده است .
پوست شلی که از پلک فوقانی آويزان است و احتمالا وسعت ديد بيمار را کاهش داده است .
حالت پف کرده پلک بالا که حالت چشم خسته ايجاد کرده است .
پوست اضافه و چروکهای پلک تحتانی
کيسه و قوس تيره زير چشم ها اغلب با گودی لبه استخوانی پلک تحتانی .
 افتادگی پلک تحتانی که سفيدی زير قرنيه (قسمت رنگی چشم ) را نشان ميدهد .
جراحی زيبايی پلک معمولا اين مسايل را اصلاح می کند ممکنست درمانهای ديگری نيز نياز باشد . برای مثال اگر وضعيت پلک فوقانی همراه با افتادگی ابروها باشد ليفت پيشانی ممکنست پيشنهاد شود . صاف کردن چين ها ی اطراف پلک تحتانی ممکنست نياز به peeling   شيميايی يا ليزر داشته باشد . دايره های زير چشم ها که بعلت رنگدانه های تيره می باشد ممکنست با مواد سفيد کننده يا peeling  شيميايی درمان شود .
مشاوره شخصی شما  
در ضمن مشاوره اوليه در جلو آينه شما بايد دقيقا مشخص کنيد که چه چيزی را می خواهيد اصلاح کنيد . اين موضوع به جراح پلاستيک برای اطلاع از انتظارات شما و تعيين ميزان واقعی اصلاح کمک می کند .
ريسک های عمل کدامند ؟
خوشبختانه ريسک قابل توجه در جراحی زيبايی پلک نادر است . هر سال هزاران نفر تحت عمل موفقيت آميز جراحی پلک قرار می گيرند . حاصل کار رضايت بخش و بدون مشکلات عمده می باشد . هر عمل جراحی ريسک دارد اما چگونه می توان  با اطلاعات بيشتری تصميم آگاهانه گرفت ؟  
موضوع ريسک و عوارض بالقوه جراحی در بحث بين شما و جراح بهتر می توان بررسی نمود . بعضی از عوارض بالقوه که می توان بيان نمود شامل هما توم (تجمع خون زير پوست که ممکنست نياز به تخليه باشد ) عفونت و واکنش به ماده بی حسی بدنبال جراحی . احساس خشکی و التهاب چشم که ممکنست نياز به درمان داشته باشد . ممکنست کاهش موقتی حس پوست پلک با کاهش عملکرد پلک که بعضی اوقات نياز به جراحی مجدد برای اصلاح آن دارد .
چگونه برای جراحی بايد آماده شد ؟
اگر سيگاری هستيد بايد آنرا متوقف نمائيد .
 آسپيرين و بعضی از داروهای ضد التهابی می توانند باعث افزايش خونريزی شوند بنابراين بايد از مصرف اين داروها يک تا دو هفته قبل و بعد از عمل خودداری نمائيد . جراحی زيبايی پلک معمولا در مراکز جراحی و يا در بيمارستان انجام می شود و نياز به بستری نداشته  لذا در اين صورت لازم است شخصی شما را به منزل برده واز شما پرستاری نمائيد .

 جراحی به چه شکل خواهد بود ؟
در ضمن عمل داروهايی برای راحتی شما تزريق می گردد . معمولا بی حسی مو ضعی بهمراه داروهای آرامبخش بکار برده می شود . بهرحال بی هو شی عمومي بعضی موارد استفاده می شود . برای ايمنی بيشتر شما در حين عمل وضعيت قلب و فشار خون و نبض و ميزان اکسيژن خون شما کنترل می شود .
پس از پايان جراحی در ريکاوری مجددا تحت کنترل قرار می گيريد . ديد شما بعلت استفاده از پماد چشمی ممکنست تار باشد . تورم طبيعی پلک ها بدنبال جراحی خواهيد داشت . احتمالا چند ساعت پس از عمل می توانيد به خانه برويد . علی ايحال بعضی از بيماران ممکنست يک شب در بيمارستان بمانند .
 حالت اوليه چگونه می باشد ؟
بسيار مهم است که بدانيد زمان بهبودی در افراد مختلف متفاوت است . عصر روز عمل بايد کاملا استراحت نمائيد و زير سرتان بالا باشد . از کمپرس سرد روی پلک هايتان استفاده نمائيد . هر 15 دقيقه بطور متناوب به مدت 48 ساعت بجز هنگام خواب بخاطر داشته باشيد از آسپيرين و بعضی از داروها ی ضد التهابی استفاده  ننمائيد . ابتدا ممکنست احساس کشيدگی اطراف چشم هاو ناراحتی خفيف که با مسکن های خوراکی کنترل می شود داشته باشيد . در 48 ساعت اول پس از جراحی تورم و کبود ی با درجات متفاوت وجود دارد . بعضی از بيماران تورم ضعيف تا چند هفته ممکنست داشته باشد در حاليکه ديگران تورم ظرف يک   هفته بر طرف می شود . کبودی ظرف يک, تادو هفته بر طرف مي شود . پس از ده روز شما می توانيد آرايش نمائيد .
بخيه ها پس از 3 تا 4 روز کشيده می شوند . کمی تاری ديد تا چند روز ممکنست ادامه يابد . چشمها ی شما بصورت گذرا (موقتی ) ممکنست به نور حساس باشد و ممکنست اشک ريزش و يا خشکی چشم داشته باشيد  .
بعضی مواقع از قطره های چشم برای خارش و سوزش چشم استفاده می شود برای محافظت از چشم در مقابل باد و اشعه خورشيد لازم است چند هفته از عينک تيره استفاده نمائيد .
جراحی زيبايی پلک چگونه انجام می شود ؟
بدليل فاکتورهای فردی تمام افراد نتايج يکسانی از جراحی پلک نمی گيرند . جراح پلاستيک تکنيک خاصی را که برای شما مناسب است و نتيجه بهترين را  انتخاب می نمايد
 چگونه جراح پلاستيک قادر است ظاهر پلک فوقانی را اصلاح نمايد ؟
غالبا برای جراحی پلک فوقانی برش در چين طبيعی پلک فوقانی قرار می گيرد و مخفی می ماند و کمی بطرف بالا, خارج در خطوط خنده يا ساير خطوط موجود قرار می گيرد . از طريق اين برش پوست و چربی اضافی برداشته می شود . بدليل اينکه برش در چين طبيعی پلک بالا قرار می گيرد پس از بهبودی نا محسوس است .
اصلاح ظاهر پلک تحتانی به چه شکل انجام می شود ؟
برای جراحی پلک تحتانی غالبا برش در زير مژه ها مخفی می ماند از طريق اين برش پوست عضله و چربی اضافی برداشته می شود يا ممکنست چربی زير چشم بشکلی قرار داده شود که پفی و بر جستگی زير چشم برطرف شود .  ساير موارد برای مسائل خاصی مثل شلی عضله ممکنست انجام شود . همانند جراحی پلک فوقانی برش در خطوط طبيعی نامحسوس می باشد . در بعضی از موارد شما و يا جراح تصميم بگيريد که چربی اضافی را از طريق برش داخل پلک تحتانی برداشته شود. اما پوست اضافی را نمی توان برداشت . ليزر بعضی مواقع بهمراه اين روش برای صاف کردن پوست پلک تحتانی بکار ميرود .
ريسک های عمل کدامند ؟
خوشبختانه ريسک قابل توجه در جراحی زيبايی پلک نادر است . هر سال هزاران نفر تحت عمل موفقيت آميز جراحی پلک قرار می گيرند . حاصل کار رضايت بخش و بدون مشکلات عمده می باشد . هر عمل جراحی ريسک دارد اما چگونه می توان  با اطلاعات بيشتری تصميم آگاهانه گرفت ؟  
چه زمانی به فعاليت های طبيعی بر گرديد ؟
از زور زدن – خم شدن زياد و بلند کردن اجسام سنگين در اوايل دوره پس ا زعمل اجتناب نمائيد . در بسياری موارد ظرف ده روز يا کمتر شما می توانيد به فعاليتهای طبيعی برگرديد . با وجوديکه شما دوست داريد روزهای اوليه پس از عمل به سر کارتان برگرديد ممکنست در خواندن يا ساير کارهای از اين قبيل مشکل داشته باشيد . کنتاکت لنز تا دو هفته استفاده ننمائيد .
نتايج جراحی پلک
جراحی زيبايی پلک شما را بيشتر شاداب و با نشاط نشان ميدهد در حاليکه پروسه ترميم تدريجی است حداقل چندين هفته لازم است تا شما تصوير صحيحی از نتيجه جراحی پلک داشته باشيد . برش جراحی ظرف چند ماه نامحسوس می شود .
نتايج چقدر دوام دارند ؟
نتايج جراحی زيبايی پلک طولانی مدت اند اما ممکنست تحت تاثير مسائل ارثی و يا فاکتورهای محيطی باشد . برداشتن چربی پلکها که باعث پفی و کيسه ای شدن هستند دائمی است و اين وضعيت معمولا بازگشت ناپذير است . پوست با افزايش سن تغيير می يابد . بهر حال شلی پوست و چروکهای ظريف در بعضی نواحی پلک برگشت پذيرند. بعضی اوقات کاهش تونيته پيشانی باعث افتادگی اضافی ابروها می شود که بازگشت و افتادگی پلک بالا را نشان میدهد . در اين صورت اصلاح آن از طريق ليفت پيشانی و يا جراحی ثانويه پلک انجام می شود . حتی با وجود تغييرات افزايش سن بيماران اغلب از ظاهرشان تا سالها پس از جراحی راضی هستند . بعضی از بيماران سالها بعد نياز به اصلاح مجدد دارند .


اقدامات بعد از عمل بلفاروپلاستی (blepharoplasty)
1-    معمولا با بی¬حسی موضعی و آرامبخش انجام می¬گردد.
2-    چند ساعت بعد از عمل مرخص خواهید شد .
3-    به غیر از دارو¬های خوراکی، قطره چشمی و پماد چشمی نیز تجویز خواهد شد . پماد شب¬ها به لبه پلک و مسیر برش¬ها مالیده شود .
4-    هماتوم ( تجمع خون در ناحیه عمل ) در موارد نادری اتفاق می¬افتد و ممکنست نیاز به تخلیه در اتاق عمل داشته باشد .
5-    ممکن است اطراف چشم و بالای گونه کبود شود که 2 تا 3 هفته طول می¬کشد و بعد از آن برطرف می¬شود .
6-    استفاده از کمپرس گرم ( گرمای خشک،دستمال یا حوله دقت شود که داغ نباشد ) از روز سوم به مدت یک هفته برای رفع کبودی و تورم موثر است.  
7-    در بعضی موارد که تزریق چربی به همراه عمل پلک انجام می¬شود از انجام کمپرس گرم خودداری شود.
8-    کمپرس سرد 48 ساعت اول بعد از عمل هر نیم ساعت 5-7 دقیقه استفاده شود ( هنگام خواب استفاده نشود )
9-    بخیه¬ها معمولا روز 6 – 7 بعد از عمل کشیده می¬شوند .
10-    در موارد خاص مثل: خونریزی، تاری دید، ترشحات چرکی
( همه این موارد بندرت ممکن است اتفاق بیافتد ) تماس بگیرید و یا مراجعه کنید .
11-     دو تا سه هفته بعد معمولا از عمل وضعیت عادی خواهید داشت. فرم نهایی را 3 تا 4 ماه بعد از عمل خواهید دید.
12-    در صورتی که به هر دلیل نیاز به اصلاح داشته باشد حداقل 6 ماه باید از زمان عمل بگذرد

© 96 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد BODY ZONE محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط :OFOGHIT