• 22382517 _ 22382529
  • 09123179780
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

جراحی زیبایی شکم(ابدومینو پلاستی)

جراحی زیبایی شکم(ابدومینو پلاستی)

یکی از مهم ترین اعمال جراحی ترمیمی برای بدن شما ابدومینوپلاستی است که به منظور دستیابی به یک شکم لاغر تر ، سطح تر ، سفت تر و بدون هر گونه خطوط استریا انجام می شود .
جراحی زیبایی شکم
مردان و زنانی که پوست شل و آوبزان و چربی اضافی در ناحیه شکم دارند برای عمل ابدمینوپلاستی مناسب هستند. بعضی اوقات این وضعیت ارثی است. در سایر موارد کاهش وزن باعث شلی پوست شکم می شود. در ابدومینوپلاستی عضلات جدار شکم که بوسیله حاملگی از هم فاصله گرفته یا شل شده اند را نیز می توان ترمیم کرد. در این روش خطوط پوستی روی شکم ناشی از حاملگی یا تغییرات هورمونی را نسبتا اصلاح نمود بخصوص خطوطی که زیر ناف هستند .
کاندیدای مناسب برای ابدومینوپلاستی کیست؟
شما ممکن است کاندیدای مناسبی برای ابدومینوپلاستی باشید چنانچه یک یا بیشتر شرایط زیر را داشته باشید:

   زیادی و افتادگی پوست شکم
   شکم برجسته یا خارج از وضعیت عادی بدن
   عضلات شکم که از همدیگر فاصله گرفته یا ضعیف شده باشد
    چربی اضافه در ناحیه شکم
   اگر در آینده برنامه حامله شدن یا کاهش وزن را دارید حتما مطرح کنید.
    اسکار ( جای عمل جراحی) عمل جراحی عمل شکم قدیمی ممکنست نتیجه جراحی شما را محدود نماید.

مشاوره شخصی شما
در ضمن مشاوره ممکنست سوالی در مورد نتیجه عمل بشکلی که شما انتظار داشته باشید مطرح شود، این موضوع به شناخت انتظارات شما از عمل کمک میکند که این انتظارات واقعی یا بیش از حد ممکن اند.
 برای ابدومینوپلاستی چه کارهایی باید انجام داد؟
شکم شما در وضعیت ایستاده، خوابیده معاینه خواهد شد. شلی و سفتی پوست شکم بررسی میشود. میزان چربی اضافی و شلی عضلات شکم نیز ارزیابی می شود. سابقه پزشکی شامل اطلاعات درباره هر وضعیت پزشکی حساسیت دارویی درمانهایی که انجام داده اید. حاملگیها جراحی های قبلی و داروهایی که مصرف می کنید خیلی مهم هستند .
ابدومینوپلاستی چگونه انجام میشود؟
    فاکتورهای فردی و تجربیات شخصی تعیین کننده نوع تکنیک خواهد بود .
    پوست شکم به پایین کشیده و اضافی آن برداشته می شود. سوراخ کوچکی برای ناف ایجاد میشود.
    برای سفت کردن جدار شکم عضلات به همدیگر نزدیک و دوخته می شوند.
    معمولا برشی عرضی در ناحیه زیر شکم داده میشود. اگر شلی پوست بالای ناف وجود داشته باشد برش دور ناف نیز داده میشود. پوست ناحیه هاشور زده از جدار شکم جدا می شود.

 برش ها کجا داده می شوند؟
معمولا برش عرضی زیر شکم داده میشود. طول برش تا برآمدگی استخوان لگن در دو طرف بسته به وسعت مقدار پوستی است که برداشته می شود. شکل این برش بسته به وضعیت شکم و نوع لباس زیر میتواند متغییر باشد. بعضی از بیماران شلی پوست بالای ناف دارند. در چنین مواردی برش دور ناف داده می شود تا پوست اضافی وشل بالای ناف نیز به پایین کشیده شود.سپس پوست اضافی شکم برداشته می شود. پوزسیون (موقعیت) ناف بدون تغییر می ماند.  پوست زیر شکم که خطوط حاملگی را دارد برداشته می شود، بقیه خطوطی که باقی می مانند به طور نسبی کشیده و اصلاح می شوند. اما نباید انتظار اصلاح ( تغییر) شگفت انگیز را داشته باشید. جراحی ممکنست همراه با سفت کردن عضلات جدار شکم باشد.
تنوع در ابدومینوپلاستی کدامند؟
تنوع ممکن است هم در طراحی برش و هم در خود تکنیک باشد. در بعضی از موارد ممکن است از برش دور ناف اجتناب شود وقتی که شلی پوست کم و میزان چربی اضافی محدود به زیر ناف باشد. برش عرضی کوچک کافی است. این روش Mini Abdominoplasty  گفته میشود. بعضی اوقات لیپوساکشن ممکن است به تنهایی یا همراه با ابدومینوپلاستی برای برداشتن چربی شکم استفاده شود به شما در رابطه با وضعیت خاص خودتان و روش مناسب با آن بحث خواهد شد.
خوشبختانه ابدومینوپلاستی عوارض قابل توجهی ندارد هر سال تعداد زیادی از مردم تحت عمل موفقیت آمیز جراحی شکم بدون عارضه مهمی و راضی از نتیجه قرار می گیرند. به هر صورت هر کسی برنامه عمل داشته باشد باید از ریسک یا مزایای آن آگاه باشد.
هر عمل جراحی میتواند ریسک داشته باشد. اما چگونه می توان اطلاعات بیشتری جهت تصمیم آگاهانه بدست آورد ؟
موضوع ریسک و عوارض بالقوه که ممکن است با شما مطرح شود شامل خونریزی، عفونت و حساسیت به داروهای بیهوشی است. از بین رفتن نسج در طول برش جراحی در موارد ابدومینوپلاستی خیلی وسیع احتمال دارد.   این عارضه که تاخیر ترمیم و بهبودی طولانی را دارد بیشتر در بیمارانی که سیگاری هستند یا بیماری زمینه ای مثل دیابت دارند دیده می شود. جراحی اصلاحی بعضی اوقات در موارد مشخصی که برش های  جراحی بد ترمیم می شوند مفید است. بدنبال جراحی گاهی اوقات تجمع مایع زیر پوست بوجود می آید. از بین بردن این سرم پروسه بدون درد است اما ممکنست چندین بار نیاز به ویزیت در مطب باشد. با انجام صحیح دستورات قبل و بعد از عمل می توانید به کاهش ریسک عمل کمک نمایید.
 آمادگی برای عمل جراحی
    اگر سیگاری هستید یک تا دو هفته قبل و بعد از جراحی حتما قطع کنید
    آسپرین و بعضی از دارو های ضد التهابی می توانند باعث افزایش خونریزی شوند بنابراین شما باید از مصرف این دارو برای مدت زمانی قبل از جراحی اجتناب ورزید.
    ابدومینوپلاستی های کوچک ممکنست به صورت سر پایی نیز انجام شود. در این موارد ترتیبی بدهید که شخصی شما را به منزل برده و یک تا دو روز از شما پرستاری نمایند .
    چنانچه ابدومینوپلاستی به همراه موارد دیگری مثل ترمیم فتق یا ندرتا هیسترکتومی باشد مدتی را باید در بیمارستان بمانید.

اقدامات بعد از عمل جراحی شکم(Abdominoplasty  )
1-     معمولا دو شب در بیمارستان بستری خواهید بود.
2-    درن( لوله¬¬ای که ترشحات خونابه¬ای را خارج می¬کند) 3-5 روز بعد از عمل خارج خواهد شد.
3-    24 ساعت بعد از کشیدن درن می¬توانید حمام نمایید.( توی وان غوطه¬ور نشوید)
4-    هماتوم ( تجمع خون در ناحیه عمل ) در 5% تا 6% موارد ایجاد می¬شود که ممکنست نیاز به تخلیه در اتاق عمل داشته باشد.
5-    کبودی پوست شکم و پهلو¬ها از روز دوم به بعد ممکنست دیده شود. چنانچه داروی رقیق¬کننده خون تزریق  ¬شود، کبودی ممکنست بیشتر هم دیده شودکه تا 3 هفته بعد از عمل از بین می¬رود.
6-    معمولا جراحی شکم به همراه لیپوساکشن می¬باشد، لذا ترشحات خونابه¬¬ای از نواحی ساکشن شده و ناف تا 24 ساعت ممکنست وجود داشته باشد.
7-    لازم است تا زمانی که این ترشحات باعث خیس شدن پانسمان¬ها می¬شود، پانسمان¬ها را تعویض نمایید و آن را خشک نگه دارید.
8-    راه رفتن را از شب همان روز عمل و یا از صبح روز بعد از عمل شروع بنمایید.
9-    برای راه رفتن حالت خمیده نیاز نیست فقط از حالت عادی همیشگی، خمیدگی بسیار کم که احساس کشیدگی زیاد نداشته باشید.
10-    بخیه¬ها بین روز 8-12 کشیده می¬شوند.
11-    ممکنست از روز پنجم به بعد مایع(seroma) زیر پوست، پایین شکم جمع شود که نیاز به خارج کردن با سرنگ داشته باشد .
12-    روز¬های اول پوست متورم می¬باشد و حدود 3-4 ماه طول خواهد کشید تا وضعیت مناسب ایجاد شود.
13-    حدود 10% موارد ممکنست مسیر برش¬ها (اسکار ) برجسته یاچند میلی¬متر پهن بشوند.
14-    برش¬ها از هفته سوم تا ماه سوم تیره¬تر و سفت¬تر و ممکنست برجسته¬تر شوند، تا ماه ششم همین وضعیت باقی می¬ماند، سپس به تدریج در مدت یکسال، صاف¬تر و به رنگ پوست اطراف نزدیک خواهد شد( هر¬چه زمان بیشتر بگذرد بهتر خواهد شد)
15-    در بعضی موارد ممکن است لازم باشد از ژل¬های خاصی برای بهتر شدن اسکار استفاده شود.
16-    چنانچه لازم شود اصلاحی انجام شود، باید شش ماه تا یکسال از عمل بگذرد.( هزینه کلینیک یا بیمارستان بعهده شما ¬می¬باشد.)
17-    حدود 4 تا 6 هفته لازم است از شکم¬بند یا گن مخصوص استفاده شود.
18-    6 هفته بعد از عمل می¬¬توانید ورزش سبک و از 3 ماه بعد هرگونه ورزش سنگینی می¬توانید انجام دهید.
19-    روز¬های اول به پهلو می¬توانید بخوابید از 6 هفته به بعد می¬توانید روی شکم بخوابید.


© 96 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد BODY ZONE محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط :OFOGHIT