• 22382517 _ 22382529
  • 09123179780
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

جراحی ایمپلنت

جراحی ایمپلنت دندان


جراحی ایمپلنت دندان بیشتر برای زیبایی وبرگشت لبخند زیبا و برای داشتن دستگاه گوارش سالم انجام میشود.
جراحی ایمپلنت دندان که به دلیل داشتن کیفیت و ماندگاری زیاد جایگزینی مناسب برای دندان‌های از دست رفته است.انجام جراحی ایمپلنت به جز در مواردی که طبق نظر پزشک مساعد  این روش نیست بسیار مفید ومطمئن بوده و با انجام چند آزمایش و طبق تشخیص دندانپزشک روند این درمان قابل انجام است.
اولین جراحی ایمپلنت دندان در سال ۱۹۵۲ در سوئد انجام گرفت. و با تجربه موفق در حال حاضر این روش درمانی تبدیل به یک درمان استاندارد جهت جایگزینی دندان های از دست رفته است.
در جراحی ایمپلنت دندان وسیله ای در استخوان فک قرار میگیرد وپس از مدتی با استخوان دندان ترکیب شده ومانند ریشه دندان عمل میکند. ریشه ایجاد شده مصنوعی به نحوی عمل میکند که توانایی حفظ دندان و یا بریج جایگزین را دارد. جراحی ایمپلنت دندان از بهترین ومطمئن ترین روشهای شناخته شده برای داشتن دندانی های مشابه با دندان طبیعی میباشد با توجه به اینکه در این نوع روش دندان میتواند بر روی خودش ایستاده و بدون ایجاد فشار و بدون تکیه کردن بر دندان های مجاوردر جای خود قرار گیرد از دوام بالایی هم برخوردار است.
جنس اکثر ایپملنت‌ها از تیتانیوم است زیرا تیتانیوم توانایی ترکیب با استخوان را بدون اینکه توسط بدن پس زده شود را دارد. در حال حاضر احتمال موفقیت جراحی ایمپلنت  حدود ۸۷ درصد میباشد.
زمان  انجام اجراحی ایمپلنت :
از جراحی ایمپلنت برای جایگزینی یک و یا چند دندان، و یا همه دندان‌ها استفاده میشود.برگشت دندان ها سبب عملکرد بهتر دستگاه گوارشی در عین ایجاد زیبایی میباشد.با مراجعه به دندانپزشک اگر مشکل خاصی وجود نداشته باشد این عمل در همه حال قابل انجام است.
انواع دندان های جایگزین دندان های طبیعی:
استفاده از دندان مصنوعی به جای همه دندان ها یا قسمتی از آنها
استفاده از بریج دندان
استفاده از امپلنت دندان
دندان مصنوعی به دلیل ایجاد حس بد ومشکلات خاص خود مثل افتادن و آزار در موقع غذا خوردن امروزه چندان مورد استقبال قرار نمیگیرد این روش از ارزانترین روش ها برای جایگزینی دندان ها است، اما. قبل از اختراع روش جراحی ایمپلنت بریج دندانی مناسب ترین گزینه موجود برای جایگزینی دندان بود. اما از بریج دندان تنها در مواردی که ریشه دندان طبیعی موجود باشد میتوان استفاده کرد که سبب ایجاد محدویت های زیادی میشود.
در روش ایمپلنت فقط استخوان فک استفاده شده و روی دندان‌های طبیعی مجاور هیچ عملی انجام نمیشود.
درخصوص استفاده از ایمپلنت دندان و یا دیگر روشها فاکتور های زیر در تصمیم گیری نهایی جهت انتخاب روش بهتر مهم هستند:
محل قرار گیری دندان یا دندان‌های جایگزین
استخوان آرواره فک که قرار است جراحی ایمپلنت در انجا انجام گیرد
نداشتن مشکلات خاص مانند بیماری های خونی ویا دیگر عوامل که سلامتی کلی را به خطر نیاندازد
اطلاع از هزینه و توانای مالی
خواست خود بیمار
با مراجعه به دندانپزشک وبررسی شرایط موجود روش مناسب انتخاب میشود اگر مورد خاصی نباشد معمولا این روش پیشنهاد میشود این دندانپزشک است که ضمن بررسی کلیه عوامل تشخیص میدهد که این روش و بیمار مورد نظر کاندیدای مناسب برای جراحی ایمپلنت هست یا خیر.
انواع ایمپلنت دندان:
جراحی ایمپلنت به دو صورت اندواستیل و یا سابپریواستیل انجام میشود.© 96 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد BODY ZONE محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط :OFOGHIT